Yazılar

Galaxy Note 7’de Sorunlar Artıyor!

Samsung Galaxy Note 7’de yaşanan batarya sorunu giderek büyüyor. İşte yaşanan son gelişmeler.

Galaxy Note 7’de Sorunlar Artıyor!

Samsung tarafından piyasaya sunulan ve piyasaya sunulduktan sonra bataryadaki bir sorun nedeniyle patlamaya başlayan Samsung Galaxy Note 7 için iade süreci başlatılmış bir durumda. Samsung her ne kadar hızlı bir şekilde iade işlemleri ile konuyu kapatmak istese de pek çok farklı yerde Samsung Galaxy Note 7 patlama haberleri de gelmeye devam ediyor.

Son olarak cebindeki Samsung Galaxy Note 7 modelinin fazla ısınması nedeniyle yaşanan patlamada 3. Derecede yanan bir çocuk gündem yaratırken, bu durumun adli olarak da Samsung’a karşı sunulacak olması, Samsung’u giderek köşeye sıkıştırmaya başladı. Bugüne kadar yaşanan olaylarda kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamaması, olayların büyümesini önlerken, Samsung Galaxy Note 7 için yaşanan son örnek marka için kötü bir sürecin başlayacağını da gösterdi. Üstelik piyasadaki 2.5 milyon cihazın halen toplanamamış olması her an yeni bir olayın da yaşanabilme riski olduğunu gösteriyor.

Radikal Bir Karar Gelebilir!

Samsung Galaxy Note 7 için yaşanan bu durum sonrasında pek çok hükümette gündem maddelerinden birisi de Note 7 versiyonu oldu. Olay uluslararası kurumların ve hükümetlerin girmesi ile birlikte Note 7 için farklı kararların alınması bekleniyor.

Samsung’dan Türk kullanıcılara acil Note 7 çağrısı

Samsung, Galaxy Note 7 Kullanıcılarını değişim programına katılmaya davet etti.

Samsung’dan yapılan açıklama şöyle:

“Bir hafta önce gönüllü olarak başlattığımız Galaxy Note7 Değişim Programı’nda kullanılacak olan yeni Galaxy Note7 ürünlerini en kısa zamanda getirmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Başlattığımız bu program dahil olmak üzere, Galaxy Note7 ile ilgili tüm süreçlerde BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) görüşlerini dikkate alarak ilerliyoruz.

Türkiye’de bilgimiz dahilinde herhangi bir vaka yaşanmamış olmasına rağmen, kullanıcılarımızın güvenliğini ön planda tuttuğumuz için başlattığımız programımıza, Galaxy Note7 sahibi kullanıcılarımızın en kısa sürede katılmalarını önemle talep ediyoruz.

Bu süreç içerisinde Note7 kullanıcılarımızdan ürünlerini kullanmayı durdurmalarını, cihazlarını kapatmalarını ve başlatmış olduğumuz Galaxy Note7 Değiştirme Programı’na katılmak için 444 77 11 nolu telefondan Samsung Çağrı Merkezi’ni aramalarını önemle talep ediyoruz.

Kullanıcılarımızın bu süreçte gösterdikleri anlayış ve sabır için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Samsung Electronics Türkiye”